• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

21.04.2023

Wielkopolskie Obchody Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkopolskich Obchodach Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Inauguracja Obchodów odbędzie się 28.04.2023 r. od godz. 9:30 na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie k/Poznania. Wydarzenie będzie połączone z otwarciem wystawy „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”, która przybliży tematykę bezpieczeństwa i higieny pracy na terenach wiejskich - organizatorem wystawy jest gospodarz obiektu. 
Dla młodzieży na terenie Muzeum odbędzie się piknik BHP. W jego trakcie odbywać się będą prelekcje tematyczne prowadzone przez partnerów Porozumienia Bezpieczna Wielkopolska, a także organizowana będzie gra terenowa, nawiązująca do tematyki projektu wystawienniczego oraz prelekcji. Na jej uczestników i laureatów czekać będą ciekawe upominki i nagrody. 
W środkowej część terenu parkowego Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zaprezentuje pokazy gaszenia pożarów z możliwością wzięcia udziału w akcji. Dla zwiedzających zaplanowano również naukę udzielania pierwszej pomocy, a także ekspozycję pojazdów pożarniczych oraz nowoczesnych wozów gaśniczych.

Dodatkowo w ponad 120 zakładach na terenie całego województwa wielkopolskiego w okresie od 27 do 29 kwietnia bieżącego roku, przedsiębiorcy przyłączą się do Obchodów poprzez organizację warsztatów, pokazów, ćwiczeń, wykładów, szkoleń, seminariów, pikników i innych działań mających na celu rozpowszechnienie i utrwalenie przepisów i zasad dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Poniżej znajdą Państwo listę pracodawców biorących udział w wydarzeniu.

 Pobierz


GIP Przejdź do GIP Porady prawne