• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

03.03.2023

„Poznaj swoje prawa w pracy” – rozstrzygnięcie konkursu 2023

W Salonie Mickiewicza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - 2 marca 2023 roku,  odbył się etap regionalny konkursu ”Poznaj swoje prawa w pracy” realizowany w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Udział w nim wzięło łącznie 33 uczestników z 17 szkół ponadpodstawowych, którzy zostali zgłoszeni przez dyrektorów szkół po przeprowadzeniu etapu szkolnego. W komisji konkursu, zasiedli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, Starszy Wizytator z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wydział Rozwoju Edukacji - Renata Jocz oraz Zastępca Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu - Wiesław Ratajczak.

Największą liczbę punktów, a tym samym I miejsce zajęła Natalia Zjawińska z Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Kolejne miejsca zajęły uczennice z Zespołu Szkół Technicznych w Turku, tj. na drugim miejscu znalazła się Wiktoria Wawrzyniak, a trzecie miejsce zajęła Dominika Olejniczak.

Podczas spotkania uczestnicy mieli także możliwość wysłuchania prelekcji Nadkomisarz Katarzyny Owsian-Słomińskiej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na temat niebezpieczeństw związanych z podejmowaniem pracy za granicą ze szczególnym uwzględnieniem zagrożenia jakim jest  handel ludźmi. Następnie Starszy Inspektor Pracy Marcin Jedwabny omówił wybrane zagadnienia związane ze świadczeniem pracy w formie zdalnej, z kolei Młodszy Specjalista w OIP Poznań Bartosz Nyckowski zaprezentował prelekcję na temat Wielkopolskich Obchodów Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowie w Pracy.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu Pawła Ciemnego oraz przedstawicieli komisji konkursowej.

 GIP Przejdź do GIP Porady prawne