• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

18.10.2022

XIX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach 17 października 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom etapu wojewódzkiego XIX Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, współorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Laureatom z województwa wielkopolskiego gratulował Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu Paweł Ciemny. Ze strony Państwowej Inspekcji Pracy w wydarzeniu uczestniczyli także Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu Tomasz Gajdziński oraz kierownik oddziału ostrowskiego Tomasz Kozłowski.

Podczas uroczystości laureaci otrzymali z rąk organizatorów i fundatorów nagrody. Laureatami pierwszego miejsca w tegorocznej edycji zostali Grażyna i Paweł Leńscy ze Strzyżewa w powiecie ostrowskim.

Warto zaznaczyć, że Grażyna i Paweł Leńscy, reprezentujący Wielkopolskę są jednocześnie laureatami pierwszego miejsca etapu centralnego konkursu.

Drugie miejsce w Wielkopolsce zajęli Justyna i Przemysław Galas z miejscowości Łagwy w powiecie nowotomyskim, a miejsce trzecie – Anna Szczepankiewicz z miejscowości  Myślibórz w powiecie konińskim.

W tegorocznej edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych oraz upowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym, na terenie Wielkopolski udział wzięło 76 indywidulanych gospodarstw rolnych.

 GIP Przejdź do GIP Porady prawne