Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 5 marca 2024
1:17 minut

W Salonie Mickiewicza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dnia 5 marca 2024 roku, odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” realizowany w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”.

Na pytania z zakresu prawa pracy odpowiadało 38 uczniów z 19 szkół ponadpodstawowych. 
W komisji konkursu zasiedli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, a także starsza wizytator z Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Renata Jocz oraz Dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu - Tomasz Wika.

Część testowa konkursu została zakończona remisem, dlatego komisja zadecydowała o konieczności przeprowadzenia dogrywki. Na pytania otwarte najlepiej odpowiedziała Natalia Zjawińska z Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie i tym samym zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Na drugim miejscu znalazła się uczennica z Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu - Zuzanna Mendzen, natomiast trzecie miejsce zdobyła Magdalena Anioł reprezentująca Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie.

Podczas spotkania uczestnicy mieli także możliwość wysłuchania prelekcji starszej inspektor pracy Anny Matuszczak dotyczącej ergonomii w pracy i szkole oraz starszej inspektor pracy – specjalistki Joanny Budzyńskiej-Jędraszczyk, która zachęciła do udziału w konkursie ,,Legitna Praca w oku kamery”, a także zaprezentowała krótki film na temat mobbingu.

Nagrody rzeczowe - kamery sportowe, ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Poznaniu Michała Wyszkowskiego oraz przedstawicieli komisji konkursowej.

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu