Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 25 czerwca 2024
1:3 minut

Dnia 22 czerwca 2024 roku, na terenie parku Ortopedyczno – Rehablitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi UM w Poznaniu, odbył się już po raz piąty festyn rodzinny pn. „Krok w przyszłość… Szpital Degi Dzieciom”. W tym roku głównym tematem wydarzenia były wady postawy u dzieci.

W tegorocznej edycji udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, a także członkowie Wielkopolskiej Grupy Motocyklowej oraz pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.

Podczas pikniku przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie, a także warsztaty i występy artystyczne. Rodzice mogli skorzystać z porad dietetycznych, pomiaru ciśnienia oraz poziomu glukozy we krwi, a także obejrzeć pokazy z zakresu pierwszej pomocy. Podczas wydarzenia, na stoisku Państwowej Inspekcji Pracy, udzielano porad prawnych z zakresu legalności zatrudnienia, bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także przeciwdziałania negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy. Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu rozdawali także materiały promocyjne oraz zachęcali do zapoznania się z kampaniami i programami Państwowej Inspekcji Pracy takim jak ,,Legitna Praca” czy ,,Handel Ludźmi”. 

Galeria

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu