• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

02.02.2023

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury „BUDMA 2023”

Od 31 stycznia do 3 lutego 2023 roku Państwowa Inspekcja Pracy uczestniczyła w 31 edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury. BUDMA 2023 to wydarzenie, które skupiło całą branżę budowlaną. Przez cztery dni, w ośmiu pawilonach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich, prezentowane były budowlane nowości, innowacje narzędziowe i sprzętowe oraz premiery rynkowe, a także produkty, które wyznaczać będą trendy w 2023 roku. Targi budowlane to także czas zwrócenia szczególnej uwagi na kwestie dotyczące bezpieczeństwa i higieny w pracy. Dlatego od wielu lat uczestnikiem targów BUDMA jest również Państwowa Inspekcja Pracy.

W tym roku uczestnicy Targów mogli wziąć udział w Konferencji ,,Budowa. STOP wypadkom! Koordynator do spraw BHP fundamentem bezpiecznej budowy”, podczas której pani Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy, zwróciła uwagę m.in. na czynniki wpływające na stan bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych inwestycjach budowlanych. Ograniczenie skali nieprawidłowości stwierdzanych w budownictwie jest jednym z najważniejszych zadań, na których koncentruje swoje działania Państwowa Inspekcja Pracy. Dowodem na to jest kontynuacja Kampanii „Budowa. STOP wypadkom!”.

Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko oraz p.o. Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu Paweł Ciemny, uczestniczyli w uroczystości oficjalnego otwarcia Targów, połączonej z wręczeniem Złotych Medali MTP.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko Państwowej Inspekcji Pracy. Bogata oferta materiałów informacyjnych na temat bezpieczeństwa pracy na budowach, uzupełniona także wydawnictwami w języku ukraińskim, była punktem wyjścia do ciekawych pytań i dyskusji. Na stoisku prezentowano również filmy i prezentacje, dotyczące bezpieczeństwa podczas prac budowlanych wykonywanych na wysokości, a inspektorzy pracy udzielali osobom zainteresowanym porad prawnych i technicznych.GIP Przejdź do GIP Porady prawne