• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

04.10.2021

Nagrody dla właścicieli bezpiecznych gospodarstw w Wielkopolsce

W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom etapu wojewódzkiego XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, współorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Laureatom gratulował Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu Paweł Ciemny.

Podczas uroczystości laureaci etapu wojewódzkiego konkursu z województwa wielkopolskiego otrzymali z rąk organizatorów i fundatorów liczne nagrody. Laureatami pierwszego miejsca w tegorocznej edycji zostali Anna i Krystian Jakóbczak z Mąkoszyc w powiecie ostrzeszowskim.

Warto zaznaczyć, że Anna i Krystian Jakóbczak, reprezentujący Wielkopolskę w etapie centralnym, podczas uroczystej gali finałowej XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie otrzymali od Głównego Inspektora Pracy pieniężną nagrodę specjalną „za stosowanie udogodnień i rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym”.

Drugie miejsce w Wielkopolsce zajęli Violetta i Marian Krzekotowscy z miejscowości Ochla w powiecie gostyńskim, a miejsce trzecieMaximilian Reitzig ze Stefanowa w powiecie czarnkowsko - trzcianeckim.

W tegorocznej XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych oraz upowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym,  na terenie Wielkopolski udział wzięło 101 gospodarstw indywidulanych.

Etap wojewódzki poprzedzony był eliminacjami na etapie regionalnym, podczas którego zgłoszone gospodarstwa oceniało pięć regionalnych komisji konkursowych. Wybrały one po 3 laureatów oraz przyznały wyróżnienia. Dokumentacja zwycięskich gospodarstw w etapie regionalnym przekazana została do wojewódzkiej komisji konkursowej.

Przy ocenie gospodarstw komisje brały pod uwagę kryteria regulaminowe, w tym:

  • organizacja obejścia i podwórza gospodarstwa,
  •  ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy,
  • stan techniczny  budynków inwentarskich i gospodarczych,
  • stan techniczny maszyn, urządzeń, instalacji i narzędzi znajdujących się w gospodarstwie,
  • warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich,
  • wyposażenie w środki ochrony osobistej i urządzenia wspomagające,
  • sposób przechowywania środków ochrony roślin i innych substancji niebezpiecznych,
  • estetykę gospodarstw oraz organizacja miejsc wypoczynku,
  • rozwiązania organizacyjne, technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających w gospodarstwie rolnym.


GIP Przejdź do GIP Porady prawne

Kalendarium

PWŚCPSN
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wypadki