11.04.2019

Konkurs dla pracowników młodocianych w Kaliszu

Mateusz Walendowski z Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, reprezentujący Cech Rzemiosł Różnych w Pleszewie zajął I miejsce w finale regionalnym XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy pn. „Bezpiecznie od startu”. Drugie miejsce zajęła Kinga Kulas z Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, reprezentująca cech ostrowski, a miejsce trzecie zajął Patryk Ruzik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie, reprezentujący cech kępiński. W zmaganiach indywidualnych i drużynowych etapu regionalnego konkursu w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Kaliszu w dniu 10 kwietnia 2019 r. rywalizowało 16 młodocianych pracowników, reprezentujących 6 organizacji cechowych z południowej Wielkopolski. Każdy z uczestników konkursu zgodnie z jego regulaminem, rozwiązywał test składający się z 40 pytań z zakresu prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, ergonomii, zagadnień z ochrony przeciwpożarowej oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sześciu uczestników z największą liczba punktów zakwalifikowało się do ścisłego finału, w którym odpowiadali na pytania przygotowane przez komisję konkursową, w tym pytania branżowe. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła drużyna reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych w Pleszewie, natomiast drugie miejsce przypadło drużynie reprezentującej Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Zdobywcy sześciu pierwszych miejsc otrzymali ufundowane przez organizatorów konkursu, Oddział Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wielkopolskim oraz Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu nagrody rzeczowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. W finale centralnym rzemiosło z regionu będą reprezentować laureaci dwóch pierwszych miejsc.