Dodano: 22 czerwca 2026
0:54 minut

Seminarium pn. „WIZJA ZERO – bezpieczna praca, zdrowi pracownicy, silna firma” odbyło się 22 czerwca 2026 r. Jego współorganizatorami byli: Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu - Oddział w Koninie, oraz Turecka Izba Gospodarcza w Turku.

Podczas seminarium wykłady prowadzili inspektorzy pracy oraz przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Tureckiej Izby Gospodarczej i Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

W ramach seminarium omówiono m.in. zagadnienia dotyczące obowiązków i uprawnień pracodawcy w zakresie kształtowania bezpiecznych warunków pracy, wypadków przy pracy, świadczeń z tytułu wypadków przy pracy oraz zasad obniżania i podwyższania składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprezentowali program dofinansowania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, którego celem jest ograniczenie zagrożeń wypadkowych w zakładach pracy.

Następnie przedstawiciele Tureckiej Izby Gospodarczej oraz Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. przedstawili założenia programów wspierających przedsiębiorców w poprawie warunków pracy, wdrażaniu innowacyjnych technologii oraz rozwoju przedsiębiorstw.

Galeria